No Image

NEVIETE AKO ZAČAŤ S PLÁNOVANÍM SVADBY?

Svadobný koordinátor Nové Zámky

Plánovanie svadby je krásnou záležitosťou, no stále sa stretávam s nevestami, ktoré nevedia kde začať. Ak sledujete môj blog, mohli ste zachytiť článok o tom, ako začať so svadobnou prípravou. V ňom som Vám načrtol svoje desatoro, ktorým by ste sa pri organizovaní svadby mali riadiť. Aby som Vás ušetril zbytočných starostí, rozhodol som sa detailnejšie rozpísať každý bod desatora svadobného koordinátora do samostatného článku a v tom dnešnom si povieme niečo o výbere miesta a dátumu svadby.

AKO VYBRAŤ DÁTUM SVADBY ?

Zásnuby máte práve za sebou a stojíte pred Vami veľká neznáma a tou je dátum svadby. Viem, že ste nadšení a chcete svoju lásku spečatiť čo najskôr no odporúčam Vám počkať si na veľký deň aspoň pol roka. Svadobné prípravy sú zdĺhavé a Vy ešte ani netušíte, aké prekvapenia Vám môžu počas nich dôjsť do cesty.

Ak patríte medzi romantické nevesty určite snívate o krásnej svadbe v parku či v rozkvitnutom sade odkiaľ budete mať nádherné svadobné fotky. Letná svadba je nádherná no dajte svojim hosťom vedieť dostatočne skoro aby sa nestalo, že Vaši blízky sa jej nebudú môcť zúčastniť pretože majú naplánovanú dovolenku pri mori.

AKO VYBRAŤ MIESTO SVADOBNÉHO OBRADU?

Položím Vám dve otázky, ktoré by ste si mali zodpovedať ešte pred tým, než začnete vyberať výzdobu, vymýšľať pozvánky alebo zháňať dodávateľov, na ktorých máte ešte kopu času. Svadba v kostole alebo na úrade? V interiéri či exteriéri?

Keď ste sa poctivo zamysleli nad oboma otázkami, mali by ste sa pouvažovať nad tým, či chcete veľkú alebo malú svadbu. Kapacita miesta obradu je totiž veľmi dôležitá, nenecháte predsa polovicu hostí stáť vonku. V takomto prípade sa radšej poobzerajte po inej obradnej miestnosti, než aby sa hostia tlačili jeden na druhého a predsa nič nevideli.

Páči sa Vám kostolík v miestnej dedinke, aj hostia by sa doň zmestili a tu sa rodí ďalšia otázka. Vedia sa sem hostia dostať? Transfer na obrad cez štvrť kraja nie je príjemnou záležitosťou pre nikoho z pozvaných. Počasie je nevyspytateľné a preto by miesto, kde si poviete svoje „áno“ malo byť praktické a dostupné. Navyše ak sa zo sobáša budú musieť pol hodinu brodiť snehom na hostinu, nemôžete očakávať prítomnosť prababky alebo sesternice s malými deťmi.

Potrebujete pomoc s plánovaním Vášho veľkého dňa? Kontaktujte ma a spoločnými silami vystrojíme nádherný svadobný deň po akom ste vždy túžili ?

Zanechajte komentár