SVADOBNÁ PRÍPRAVA – KDE ZAČAŤ? DESATORO OD SVADOBNÉHO KOORDINÁTORA

ako pripraviť svadbu

Prípravy na svadbu bývajú hektické a mnohé budúce nevesty ani netušia, kde začať. Ako svadobný koordinátor som dotiahol desiatky svadieb úspešne dokonca a toto je moje desatoro.

  1. Miesto obradu si vyberieš a dátum stanovíšZimná svadba? Letná svadba? Zažil som nie jeden obrad vonku za rozkvitnutého mája alebo sobáš v interiéri počas predvianočnej pohody a každý z nich bol kúzelný. Preto ak už máte svoje prvé „áno“ počas zásnub za sebou, pouvažujte najskôr kedy a kde si poviete to druhé. Dáte prednosť cirkevnému či občianskemu sobášu? Ak vás oboch láka predstava kráčania uličkou vo kvetinami vyzdobenom kostole, odporúčam Vám dohodnúť si termín 3 až 6 mesiacov vopred.
  2. Zoznam hostí spíšeš, svokru pozvať nezabudneš– Dátum ste už so svojou polovičkou vybrali, teraz prichádza na rad ďalšia otázka. Malá alebo veľká svadba? Vezmite si pero, papier a spíšte spoločne aspoň predbežný zoznam pozvaných. Od ich počtu sa bude odvíjať výber sály. Pozor aby ste „náhodou“ na niekoho nezabudli 🙂
  3. Ctiť si budeš komfort svojich blížnych a rozumne ich usadíš – Čo môže pokaziť svadbu viac, ako nespokojní hostia? V každej rodine sa nájdu členovia, ktorí si nerozumejú a preto by ste mali spoločnými silami vymyslieť ideálny zasadací poriadok.
  4. Rozpočet zbytočne neprekročíš– Prikázanie, ktoré sa dodržuje asi najťažšie. Viem, že túžite po dokonalej svadbe doladenej do najmenších detailov, no nechoďte zbytočne za hranicu vášho rozpočtu. Nemusí Vám na svadbe hrať najznámejšia slovenská kapela aby ste si dobre zatancovali.
  5. Milovať budeš rodinu svoju celým srdcom i dušou ale do svadby si hovoriť nenecháš – Nech vám chcú vaši blízky akokoľvek pomôcť, je to v prvom rade váš veľký deň. Nedovoľte im radikálne zasahovať do prípravy svadby aj keď to robia s dobrým srdiečkom.
  6. Dodávateľov zváž a ich prácu si váž – Poobzerajte sa po dodávateľoch kvetov, slaných pochutín, zákuskov i svadobnej torty. Prezrite si katalógovú ponuku, recenzie na internete, opýtajte sa ich na ich skúsenosti, špeciality prípadne možnosť ochutnávky.
  7. S moderátorom sa o všetkom poradíš – Z vlastnej skúsenosti vám viem povedať, že nie je nič horšie ako uviaznutá komunikácia. Preto som vždy rád, keď sa môžem so snúbencami stretnúť, vypočuť si ich príbeh a predstavy. Spoločne vytvoríme program plný zábavy a odbremením ich od zbytočných starostí.
  8. Fotografovi ani kameramanovi do remesla neskočíš– Viem, že chcete čo najkrajšie video a fotografie, ktoré zachytia atmosféru tohto dňa. Povedzte svojmu fotografovi i kameramanovi aké zábery si želáte, neskáčte im však príliš do kapusty. Proces sa len zbytočne predĺži a budete nervózni. Nechajte to na profesionálov, vedia čo robia 🙂
  9. DJ-a vyber tak, aby svadobčania nebrali jeho meno nadarmo – Opýtajte sa pozvaných aký žáner počúvajú a na ich obľúbené pesničky. Odporúčam vám vytvoriť playlist pre svojho diskdžokeja, podľa ktorého sa bude orientovať. Každý si príde na svoje a nikto nebude znudene sedieť.
  10. To, že stresujú iní, neznamená, že musíš aj ty – Svadobné prípravy sú síce jeden veľký kolotoč, no nezabúdaj, že tú jazdu si musíš užiť. Nenechajte sa spoločne pohltiť stresom. Práca ešte nikoho nezabila, ale odpočinok tiež nie..

Comments are closed.