No Image

NEVIETE KOHO POZVAŤ NA SVADBU? PORADÍM VÁM AKO VYTVORIŤ ZOZNAM SVADOBNÝCH HOSTÍ

ako vytvoriť zoznam svadobných hostí

Svadba je výnimočný okamih, ktorý chcete zdieľať so svojimi najbližšími. Vždy keď mám tú česť ocitnúť sa v úlohe svadobného moderátora som veľmi rád, keď vidím, že svadobčania prežívajú s mladomanželmi všetky radostné chvíle s úsmevom na tvári. Viem, zostaviť zoznam svadobných hostí je náročná úloha, v ktorej hrá rolu množstvo faktorov. Tie sú Vašim kompasom v rozhodovaní o tom, kto pozvanie dostane a kto nie. Pripravte si zápisník, pero, ideme plánovať ?

Len zopár neviest plánuje malú svadbu v kruhu rodiny. Väčšinou sa stretávam s dvojicami, ktoré chcú zdieľať svoju cestu do spoločného života s veľkým počtom ľudí, čo sa odrazí na výdavkoch. Preto si v prvom rade napíšte na papier rozpočet, ktorým sa budete vo výbere hostí riadiť. Myslite na to, že viac ľudí znamená viac stoličiek, stolov, jedla, zdobenia, výslužky a podobne. Ďalším faktorom, od ktorého sa bude počet hostí odvíjať je kapacita obradnej miestnosti, v ktorej svoju lásku spečatíte. Nechcete predsa aby polovica hostí stála vonku a nemohla sa radovať s Vami.

KOHO ZAVOLAŤ NA SVADBU?

Základy sme si ujasnili, môžeme začať vyberať. Začnime od tých, ktorí sú tu pre Vás stále už od malička a to je rodina. Mama, otec, súrodenci, starí či prastarí rodičia si zaslúžia byť na vrchu Vášho zoznamu svadobčanov. Teraz je na mieste zamyslieť sa nad tým, či chcete na svadbe ľudí, ktorí síce patria do rodiny ale poznajú Vás menej než Vaši priatelia.

Zvážte rodinné vzťahy a riaďte sa svojou intuíciou. Ak z pozývania nemáte dobrý pocit, tak to nerobte. Nevolajte niekoho nasilu len preto, že on pozval Vás, je to rodina alebo niekto iný by si želal, aby ste ho pozvali. Stalo sa mi, že snúbenci nechceli byť nezdvorilí a zavolali na svadbu konfliktného strýka. Ich svadobný deň narušili nedorozumenia i keď našťastie sa nám dobrú náladu podarilo zachrániť.

Prichádzajú na rad priatelia. Ani tu nie je výber tak jednoduchý, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Veronika môže byť Vaša dobrá kamarátka, ak si nevychádza s Vašim snúbencom nie je vhodné ju pozvať. Vyberajte spomedzi priateľov, s ktorými ste v pravidelnom kontakte. Neoplatí sa Vám volať spolužiakov zo strednej, ak ste ich už zopár rokov nevideli. Dbajte na to, aby ste pozvali aj ich partnerov s deťmi. Ak Vaša kamarátka nemá pár a s nikým z hostí sa nepozná, stojí za uváženie, či by sa na svadbe dokázala zabaviť.

Dúfam, že som Vám pri spisovaní zoznamu hostí pomohol. Ak by Vás zaujímal článok na konkrétnu ohľadom svadieb, napíšte mi to do komentára ? Stále potrebujete pomoc s plánovaním ? Kontaktujte ma.

Zanechajte komentár