SVADOBNÁ KAPELA ALEBO DJ? SPOZNAJTE ICH KLADY A ZÁPORY.

dj na svadbu alebo kapela

Ako svadobný koordinátor sa často stretávam s tým, že snúbenci váhajú akým smerom sa majú vo výbere hudby vydať. Jedni im radia zvoliť kapelu, iní zas diskdžokeja no stále nie sú presvedčení o
tom, čo je pre nich najlepšie. Aby som Vás ušetril zbytočných stresov, predstavím Vám výhody a nevýhody svadobného DJ-a i kapely.

DJ NA SVADBU

Mnoho ľudí si myslí, že úlohou DJ-a je iba púšťať piesne z playlistu a v skutočnosti nedokáže urobiť poriadnu zábavu. Omyl! Skúsený DJ s dobrou aparatúrou má v repertoári stovky piesni, ktoré Vám zahrá na želanie. Cíti hudbu a vytvorí medzi piesňami plynulé prechody, vďaka čomu vyplní každú chvíľu svadobného programu. Dokáže odhadnúť situáciu a prispôsobí jej žáner a rytmus. Pokiaľ túžite po tradičnej svadbe, reprodukovaná hudba, svetelné efekty a lasery nemusia s typickou slovenskou veselicou úplne ladiť a mali by ste radšej zvoliť živú kapelu.

SVADOBNÁ KAPELA

Muzikanti pôsobia na pohľad zaujímavejšie než diskdžokej za pultom. Živá hudba je jednoducho nestarnúca klasika a v minulosti na svadbách hrávali výlučne kapely. Kapela má rozhodne osobnejší charakter pretože hudobníci vidia ako sa hostia bavia a dokážu sa s nimi zabaviť aj zatancovať. Aké sú nevýhody svadobnej kapely?  Cena kapiel býva vyššia a vystúpenie obmedzené. Aj hudobníci sú len ľudia a nemôžete od nich očakávať, že vydržia spievať a hrať celú noc bez prestávky. Výber piesni je v porovnaní s diskdžokejom oveľa nižší a žánrovo obmedzený.

Budem rád, ak mi do komentárov napíšete svoju skúsenosť. Ak Vás článok zaujal, nezabudnite dať like na moju facebookovú stránku, kde zdieľam vždy najnovšie články a informácie 🙂

Zanechajte komentár