Toto ste netušili: symboly ukryté v svadobných obrúčkach

Čo symbolizujú svadobné obrúčky

Nádherným momentom, ktorý vždy napäto prežívam nastáva vo chvíli, keď ženích a nevesta stoja pri oltári a potvrdzujú svoju lásku manželstvom. Svoje srdcia spoja svadobnými obrúčkami, ktorých pôvod by som Vám rád priblížil.

ODKIAĽ SA VZALI SVADOBNÉ OBRÚČKY?

História svadobných prstienkov siaha zhruba 5000 rokov nazad a začala sa písať v starovekom Egypte. V tú dobu neexistovali vyblýskané obrúčky zo zlata a kamienkov. Splietal sa krúžok z konope, ako symbol nekonečna a večnosti, pretože nemá začiatok ani koniec. Otvor, ktorým sa prst prevlieka znamená pomyselnú bránu do spoločnej budúcnosti.

Možno ste sa už zamýšľali nad tým, prečo manžel nasadzuje svojej milej obrúčku práve na prstenník ľavej ruky. Aj tu si môžeme všimnúť, akí boli starí Egypťania perfekcionisti a nič nenechali na náhodu. Prst je údajne spojený so žilou, ktorá podľa vedie priamo k srdcu. Rimania ju prezývali
„vena amoris“, čo znamená žila lásky.  Existuje na to aj dôvod ktorý je skôr praktický než romantický a tým je, že štvrtý prst býva najmenej využívaný a obrúčka sa tým pádom menej ničí.

Comments are closed.