ZAPLATILI SME SI DJ-A A ON NEPRIŠIEL! PREZRADÍM VÁM AKO TOMU PREDÍSŤ

ako vybrať DJa na svadbu

V predchádzajúcom článku som Vám poradil ako vybrať DJ-a na svadbu. Povedali sme si, že najlepším spôsobom je hľadať hudobníka podľa referencií a načrtol som základné otázky, ktoré by ste sa ho pri osobnom stretnutí mali spýtať. Ak ste už rozhodili siete a máte svojho diskdžokeja vyhliadnutého, mám pre Vás ešte jeden užitočný tip, vďaka ktorému môžete predísť veľkým nepríjemnostiam.

Zažil som situáciu, keď mi týždeň pred svadbou volali snúbenci so slovami: „Dávid, DJ nám napísal SMS, že sa na svadbu nemôže dostaviť. Opakovane sme sa mu snažili dovolať, no mal vypnutý telefón.“  Kde nastala chyba? Po rozhovore s budúcimi mladomanželmi som zistil, že sa s diskdžokejom dohodli len ústne.  Keďže ich nechránila žiadna zmluva, museli zháňať hudobníka na poslednú chvíľu a peniaze, ktoré mu zaplatili ako zálohu už nikdy nevideli.

ZMLUVA SO SVADOBNÝM DISKDŽOKEJOM: PÍSOMNÁ ČI ÚSTNA DOHODA?

Rozumiem tomu, že vystrojiť svadbu je namáhavé, stresujúce a časovo vyčerpávajúce, no riskovať sa neoplatí. Samozrejme, mnohí manželia mali výbornú skúsenosť aj s ústnou dohodou, no tej by som veril iba za predpokladu, že je DJ Vašou blízkou rodinou. Pokiaľ to tak nie je, rozhodne by som sa na Vašom mieste poistil písomnou zmluvou.

Nemusíte vešať hlavu, seriózni a slušní ľudia stále existujú a preto Vám niektorí DJ-i poskytnú písomnú dohodu sami. Aj tu Vám odporúčam myslieť dopredu a zmluvu si pre istotu poriadne prečítať ?. Ak Vám DJ zmluvu poskytnúť nevie, pripravte si ju sami. Nezabudnite v nej uviesť meno DJ-a, služby, všetky potrebné adresy, dátum a čas akcie,  kontakt, počet hodín, cenu zálohy, celkovú sumu, cenu za nadčas a čokoľvek iné čo Vás napadne. Pokiaľ DJ nebude súhlasiť s podpisom, berte to ako varovný signál a hľadajte ďalej.

Comments are closed.