DJ SA NA SVADBE OPIL A POKAZIL ZÁBAVU: PORADÍM VÁM AKO VYBRAŤ DJ-A S KTORÝM SA VÁM TOTO NESTANE

Svadobny moderator David Drafi Nove Zamky

Svadba vysnená podľa romantických predstáv je túžbou každej nevesty no prípravy bývajú hektické. Všetko treba dopredu premyslieť, vybaviť a naplánovať do najmenšieho detailu akým je napríklad  ber diskdžokeja. Moderoval som nie jednu svadbu či ples, kde si mladomanželia zavolali prvoplánového DJ-a z okolia, ktorý im hostinu úplne pokazil alebo v lepšom prípade na ňu ani nedorazil.

ADAJTE PODĽA REFERENCIÍ

Diskdžokejov, kapiel či hudobníkov na svadbu je naozaj veľa a je z čoho vyberať. Kľúčovým prvkom pre Vás je preto hľadať DJ-a s dobrými referenciami. Oslovte Vašich známych a zistite, kto hral na svadbe im a či boli spokojní. Využiť môžete svadobné fóra a weby, kde Vám nevesty dokážu dať rady nad zlato. Pozor na podvodníkov, ktorí uvádzajú na svojich stránkach falošné referencie. Férový hudobník by Vám mal po vyžiadaní poskytnúť na týchto ľudí kontakt, aby ste si mohli pravdivosť informácií skutočne overiť.

OSOBNÉ STRETNUTIE JE DÔLEŽITÉ

Ak je to možné, porozprávajte sa s ním osobne alebo telefonicky a povedzte mu čo najviac o priebehu vašej svadby. Položte mu niekoľko základných otázok ako napríklad:

  • Ako dlho sa venujete svojej profesii?
  • Na koľkých svadbách ste už hrali?
  • Aké žánre hráte?
  • Môžeme si vybrať konkrétne skladby?
  • Hráte aj na želanie?
  • Čo sa stane, ak ochoriete alebo zlyhá technika?
  • Ste ochotný hrať aj nad rámec dohodnutého času?
  • Aké je vaše technické vybavenie?
  • Máte nejaké požiadavky?

Správny DJ by mal mať dobré komunikačné schopnosti preto si všímajte jeho slovnú zásobu a vyjadrovanie. Introvertný typ len ťažko  zabaví Vašich hostí, preto vyberajte zábavného a výrečného hudobníka.

Je mi jasné, že dôležitým faktorom je pre Vás aj cena, ktorú som do základných otázok zámerne neuviedol ? Aby ste si vy aj vaši blízky hostinu poriadne užili nestačí posadiť za notebook obyčajného chlapca, ktorý Vám bude púšťať hudbu z YouTube. Vyberte čo najviac flexibilného odborníka so širokým repertoárom skladieb, rôznorodou ponukou žánrov, pri ktorom sa zabavia mamky, tety, babky, strýkovia i mladšie generácie.

Budem rád ak mi napíšete Vaše postrehy a skúsenosti s DJ …

Comments are closed.